Rehber

TOKSİK BİR İLGİYİ ANLAMANIN 5 YOLU

Lazy

1E55D62D A96E 487A Aac6 7A2170513334 Kapak%20Copy

Toksik bir ilgi içinde misiniz? Tahminen de şimdiye kadar yalnızca düşlerinizi süsleyen kişiyi bulduğunuzu zannediyorsunuz; eğitimli, dürüst ve herkesi seven biri… Ve siz de o kişi için gerçek bireysiniz zira eski sevgilileri bir formda istikrarsız yahut alakaların başarısız olmasında cürmü olan bireylerdi.

Peki, bu durumdayken ve her şey size güllük gülistanlık üzere görünüyorken, tahminen de biraz durup bakmak ve yanınızdaki kişinin o kelamda harikalığının düzmece olup olmadığını düşünmelisiniz.

Daha geniş bir çerçeveden baktığınızda, etrafınız zehirli arkadaşlarla çevrili olabilir hatta ailenizde de hiç düşünmeseniz bile bu durumla karşılaşabilirsiniz. Ve sorunu daima kendinizde arıyor olabilirsiniz lakin bir durup düşününce tahminen de hiçte o denli değil. Unutmayın ki sağlıklı münasebet diye bir şey var! Sağlıklı bağlar kişiyi memnun ve huzurlu hissettirir. Gerçek beşerle beraberken bunu anlar; inançlı, güya evinizdeymişsiniz üzere hissedersiniz. Ancak şayet bu sıhhatsiz ilginin farkındaysanız ancak yalnız kalmaktan korkuyorsanız unutmayın ki yeni arkadaşlar edinmenin her vakit bir yolu vardır.

Biriyle hayatı paylaşmanın, dünyanızı o şahsa adamak manasına gelmediğini de unutmayın; enerjiyi kendinize ayırmalı, rahat hissetmeli ve tüm vaktinizi kendinizi uygun hissetmek için harcamalısınız. Tabi size hakikaten paha veren beşerler için…

Hazırsanız, toksik bir alakayı anlamanıza yardımcı olacağız. Umarız bunu okuduktan sonra hayatınızda önemli değişikler yapmak için yüreğiniz artar!

1

Bencil ve ben merkezcidir
Empati kurmaz ve yalnızca kendi çıkarını düşünür. Yaptıklarının bağ lehine olup olmadığını düşünmeden hareket eder, dinlememeye meyillidir ve kendini sizin yerinize koymaz. Elbette en sıkıntı iş onundur, işle ilgili şikayetleri bitmek bilmez ve “o bir şey değil, benimki daha ciddi” ile başlayan cümleler kurar.

2

Karamsardır ve daima eleştirir
Hayattaki olumlu şeyleri görmez ve her durumu eleştirir. Örneğin, bir toplantısı varsa, günün büyük bir kısmını “Toplantı katiyen aykırı gidecektir. Biri kovulacaksa o benim” diyerek geçirir.

3

Başkalarının uygunluğundan mutlu olmaz
İnsanlar, bir muvaffakiyete ulaştığında öfkelenir. Kendini diğerleriyle karşılaştırır ve her vakit kusur arar. Ve şayet biri bir muvaffakiyete ulaşırsa, “Bütün aptallar şanslıdır” yahut gibisi bir şey söyleyerek onu küçümsemeye çalışır.

4

Her vakit haklı olduğunu göstermek için tartışmayı sever
Her ne sebeple olursa olsun, daima olarak tartışmaya çalışır ve her vakit son kelamı söylemek zorundadır. Kararlarınız üzerinde güç uygulamaya ve suçluluk duygusu yaratmaya çalışır. Rastgele bir tartışmadan sonra, sizin başlattığınızı ve sizin hatanız olduğunu göstermeye çalışır.

5

Sürekli olarak sitem eder ve çok fazla talep eder
Olası problemlerinizi ve zayıflıklarınızı size daima hatırlatacak, ezberleyecek, arşivleyecek ve canı istediğinde gün yüzüne çıkaracaktır. Sizi daima sömürecek, istekte bulunacak ve birebir şeyleri siz istediğinizde karşılık vermeyecektir.

İlgili Mesajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.