Rehber

Sıklıkla Yapılan Prezervatif Hataları

Lazy

Sıklıkla yapılan prezervatif hataları; Seks yapar iken prezervatif kullanmanın en itimat edilir korunma yöntemlerinden biri bulunduğunu biliyorsunuz. Peki onlar ile alakalı diğer verilere de hakim misiniz? Prezervatif kullanırken çok sık oluşturulan birtakım problemlar var. Bir göz atın, sizin de gözden kaçırdığınız konular varsa bundan sonra alakalı olun.

Hasar denetimini unutmak

Prezervatifi denetim etmek, yırtık olup olmadığına bakmak en çok oluşturulan problemların başında geliyor. Eğer yırtıksa onu kullanmanız hiçbir işe yaramayacaktır. Yırtık olup olmadığını kullandıktan sonra öğrenmek istemiyorsanız evvel kesinlikle denetim edin.

İki adet kullanma

Prezervatifler tek başlarına yeteri kadar güvenlidir. Bazıları ekstra koruma sağlamak amacıyla iki adedini üst üste kullanmayı tercih ediyor. Bu süregelen ve hatalı kullanım temasden beğeni almanıza engel olacak, ilaveten sürtünme nedeniyle yırtılmalarına da neden olacaktır. Böylece çoktan korunayım derken hiç korunamayacaksınız!

Yanlış vücudu satın alabilmek

Konuyla alakalı oluşturulan araştırmalar, erkeklerin prezervatif alırken genelde büyük vücudu tercih ettiğini meydana koydu. Bunun en asli sebebinin ise penis boyu takıntısı bulunduğu biliniyor. Satın alma sırasında penis boyunuzu olmasından uzun göstermek amacıyla büyük gövde satın alabilmek size iyi hissettirse de aynı his seks sırasında oluşmayacaktır. Yanlış gövde prezervatif penise tam oturmayacağı amacıyla çıkacak ve size rahat vermeyecektir.

Sıklıkla Yapılan Prezervatif Hataları

Prezervatiflerin de son kullanma tanımı vardır! Şaşırdınız değil mi? Bu madde maalesef pek bilinmiyor ve prezervatif alınırken ilgi edilmiyor. Tarihi işlemiş prezervatif kullanmak, ürünün faaliyetini mühim ölçüde düşürür. Son kullanma tarihi işlemiş prezervatifler genelde daha kuru ve daha zayıftır, bu amaçla de kullanım sırasında parçalanma olsılığı daha yüksektir.

Prezervatiflerin ömrü üretildikleri tarihten itibaren aşağı yukarı beş yıldır. Bir prezervatif kutusu üstünde hem üretim tarihi hem de son kullanma tarihi bulunmalıdır. Satın almadan evvelce bakmayı unuttuysanız ve kutusunu attıysanız, markasına bağlı olarak her bir prezervatifin ambalajı üstünde de son kullanma tarihi bulunabiliyor.

Ters takmak

Prezervatiflerin doğru tüketimi faaliyeti ve cinsel temas sırasında tarafların beğeni almasının önüne geçmemesi konusu ile alakalı çok mühimdir. Bu hususta en süregelen oluşturulan hatalılardan biri prezervatifin yönünü bulamamak ve hatalı taraftan takmaktır.

Bir kereden çok kullanmak

Prezervatifi bir defadan çok kullanmak da sık oluşturulan hatalılardan biri. Bu hem hijyen konusu ile alakalı problem yaratıyor hem de aşınabilme ya da yıpranabilme seviyesi yüksek olan ürünün tam olarak koruma sağlamamasına neden oluyor.

Sıklıkla Yapılan Prezervatif Hataları

Açarken yırtmak

Seks sırasında prezervatif paketini açmak o anın heyecanı ile birtakım durumlarda zor olabiliyor. Çoğu vakit da çabuk davranıldığı amacıyla paketi açarken prezervatif de yırtılabiliyor. Paketi ortasından değil uç kısmından açmaya ilgi edin. Bu kolay yol ile yırtılmanın önüne geçebilirsiniz.

Prezervatif ile aynı anda kayganlaştırıcı kullanmak

Prezervatiflerin fazlası rahat bir kullanım sağlamak amacıyla kayganlaştırıcı etkilidir. Prezervatif kullanırken aynı anda kayganlaştırıcı da kullanmak ürünün çıkmasına ve tüketiminin zorlaşmasına neden olur.

Boşalma ardından vajinada kalabilmek

En sık oluşturulan hatalılardan biri de prezervatif ile boşaldıktan sonra vajinada kalabilmektır. Prezervatifin sızıntı yapabilme olasılığını göz önünde bulundurarak vajinadan çekilmeniz gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.