Rehber

Seks Sırasında Ağrıya Neden Olabilecek 7 Şey

Lazy

Seks Sırasında Ağrıya Neden Olabilecek 7 Şey; Seks, temaslerdeki özel bir bağlantıdır. Çiftlerin isteyeceği son şey bu yakınlık esnasında acı çekmektir! Seks esnasında kadınlar birtakım durumlarda ağrı ya da acı hissedebilir ve bu ağrılar gerçekte birtakım problemlere işaret ederler. İlişki esnasında ağrıya namacıyla olabilecek birtakım problemini anlatıyoruz.

VAJİNAL ENFEKSİYONLAR

Vajinal enfeksiyonunuz varsa kaşıntı, yanma ve tahrişin yanı sıra cinsel temas esnasında ağrı da hissedebilirsiniz. Burada yapabileceğiniz en iyi şey, enfeksiyonu denetim altına alana kadar seksten kaçınmaktır. Mantar enfeksiyonunuz varsa bunu eczanamacıyla alabileceğiniz kremler ya da fitil ile çözebilirsiniz. fakat bakteriyel vajinit, hekiminizu görmeniz gereken bir enfeksiyondur. Sorunun ne bulunduğu belirlemek amacıyla siz her ihtimale karşı bir ekspertize görünmeyi, hekimin verilen tedaviyi programlamayı ihmal etmemelisiniz. Her ikisi de gerektiğince vakitgelen enfeksiyonlardır ve kısa vakitde doğru tedavi ile kısa vakitde çözülebilirler.

İDRAR YOLU ENFEKSİYONU

İdrar yolu enfeksiyonları çok ağrılıdır. İdrar yapar iken yanma, sık idrara çıkma belirtileriniz varsa derhal hekiminizu görmelisiniz. İdrar yolu enfeksiyonu da temas esnasında acı ve ağrıya namacıyla olabilir. Eksperler soda, kahve ve çayı azaltmanın bu enfeksiyonun tedavisinde vakitı kısaltacağını belirtiyor. Hem de cinsel temastan evvelce ve sonra idrar gerçekleştirme idrar yolu enfeksiyonunu önlemeye yardımcı olabilir.

STD’LER

Sadece ‘STD’ terimini duymak bile kaygıya kapılmanız amacıyla yeterli olabilir. Evet, STD’ler cinsel yolla bulaşan hastalıklar manasına geliyor ve bu hastalıklar da cinsel temas esnasında ağrıya namacıyla olabiliyor. Eğer bu tür bir kuşkunuz varsa bir dakika bile kaybetmeden hekime görünmelisiniz.

YUMURTALIK KİSTLERİ VE RAHİM MİYOMLARI

Kistler ve miyomlar da birtakım durumlarda seks esnasında ağrıya namacıyla olabilir. Nedenini ve tedavisini ise yalnızca hekiminizu ziyaret ederek öğrenebilirsiniz. Endişelenmeyin, iki bozukluğun da çözümü var. İlaçlar ve birtakım durumlarda cerrahi operasyonlar ile bu problem ortadan kalkıyor.

KURULUK

Vajinal kuruluk seks esnasında ağrıya namacıyla olan en vakitgelen durumdur. Kuruluğun birkaç namacıylai olabilir. Hormon değişiklikleri, ilaçların yan etkileri, düşük libido ya da yeteri kadar uyarılmamak kuruluğa namacıyla olan başlıca namacıylalerdir. Sizin amacıyla en iyi çözüm ile ilgili hekiminizu ziyaret etmelisiniz.

ENDOMETRİOZİS (ÇİKOLATA KİSTİ)

Endometriozis, rahim amacıylai döşeyen endometrium tabakasının rahmin dışındaki diğer bir bölümde büyümesi neticesi meydana çıkan ağrılı bir problemdur. Bu problem acı verici seks ve ağrılı regl periyotlarına namacıyla olabilir. Yine de tedavi edilebilir bir durumdur.

DOĞUMDAN YARALANMA

Doğumdan sonra bir vakit ağrı çekebilirsiniz ve bu ağrılar cinsel temasta de kendini gösterebilir. Bunun önüne geçmek amacıyla yapmanız gereken ilk şey hekiminiz onay verene dek cinsel temas amacıyla beklemektir. Doktorunuz onay verdikten sonra bile biraz ağrı hissedebilirsiniz. Vücudunuzun hala iyileşmekte bulunduğunu ve biraz vakit alabileceğini unutmayın. İşleri yavaştan almayı ve gerek görülürse bir kayganlaştırıcı kullanmayı deneyin. Bu problem hala devam ediyorsa hali hekiminize bildirin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.