Rehber

Sağlıklı Bir Cinsel Hayat İçin 11 Öneri

Lazy

Sağlıklı Bir Cinsel Hayat İçin 11 Öneri

30’lu yaşlardan itibaren erkek bedeninde seks hormonları düşmeye başlar. Dolayısıyla bu sene en azından bir kez cinsel check-up yaptırın. Cinsel bölge damarlarını ve sinirlerini yine meydana getiren yöntemler, o bölümde meydana gelen ödemi attıran metotlar deneyin. Stres, duygusal iniş-çıkışlar, iş sıkıntıları, aile problemleri ve daha pek çok namacıyla geçici olarak kuvveti azaltabilir süre kaybetmeden eksperden destek alın.

Problem hayat sürdüren şahıslar çevre ne der? Endişesi ile doktora gitmeye çekiniyor. Sertleşme problemi, erken boşalma, cinsel isteksizlik ya da kadınlarda istek-uyarılma-orgazm problemleri ile ağrı şikayetlerinin bugünümüzde ilaçlardan ameliyatlara kadar başarılı pek çok tedavisi bulunuyor. Öncelik ile bir ekspertize müracaat ederek ilk adımınızı atın ve daha sonra şikayetinizin altında yatan namacıylaleri araştırın. Sorununuzu psikolojik zannetmeyin, cinsel problemlerin yüzde 70’inin organik namacıylalerle oluştuğunu unutmayın.

SAĞLIKLI BESLENİN, UYKU DÜZENİNE DİKKAT EDİN

İşte sizin için hazırladığımız;

Sağlıklı Bir Cinsel Hayat İçin 11 Öneri;

1- 30’lu yaşlardan itibaren erkek bedeninde seks hormonları düşmeye başlar. Modern hayat, stres, kötü beslenme, hareketsizlik, sigara ve daha pek çok etken bu düşüşü hızlandırır. Metabolik sendrom, diyabet, sarfedilen ilaçlar da cinsel kuvveti baltalar. Dolayısıyla bu sene en azından bir kez cinsel check-up yaptırın. Testosteron, penis sinir iletisi, penis hissiyatı, penise giden akışını denetim ettirin.

2- Erkeklerde hayat beklentisi 90’lı yaşları buldu. Erkekler ve partnerleri çok daha uzun seneler cinsel başarı ve performans bekliyor. Bu başarıya ulaşmanın bir yolu dönemsel olarak cinsel kuvveti ateşlemektir. Cinsel bölümde gençleştirme tedavileri, cinsel bölge damarlarını ve sinirlerini yine meydana getiren yöntemler, cinsel bölge ödemini atan metotlar tam da bu işe yarıyor. 40’lı yaşlardan itibaren bu tedavilerle cinsel sağlığınızı daha ‘fit’ duruma getirin.

3- Her erkek dönemsel olarak cinsel problem yaşayabilir. Stres, duygusal iniş-çıkışlar, iş sıkıntıları, aile problemleri ve daha pek çok namacıyla geçici olarak seks kuvvetinü azaltabilir. Fakat bu problemler 2 aydan daha uzun sürüyorsa bundan sonra bir ekspertize başvurmanın vaktidir. Kendinizi de eşinizi de daha çok yormadan kesinlikle bir yardım alın.

4- Cinsel problem hayat sürdüren 10 erkekten yalnızca biri doktora başvuruyor. Çoğu şahıs eş-dost tavsiyesi ya da internet yolu ile kendi reçetesini yazıyor. Fakat her cinsel hapın size göre olmadığını hatırlayın. Cinsel kuvveti arttıran pek çok bitkisel ürün de düzmece ya da kopya maddeler içeriyor. Kısacası yan etki, komplikasyon hayatamak ve en muhimi cinsel kuvveti hepten kaybetmemek amacıyla siz siz olun, doktor önermeden ilaç almayın.

5- Cinsel performansınızı duyduklarınızla, filmlerde izlediklerinizle, internetteki abartılı performanslarla kıyaslamayı bırakın, eşinize kulak verin.

6- Cinsellik sizin amacıyla gerilimden kurtulmak, fiziksel bir gereksinim ya da eşinizle yakın hissetmek manasına gelebilir. Ne olursa olsun, şayet cinsellik sonlandığında iki doğrultulu memnunsanız canınız daha sık seks gerçekleştirme isteyecektir. Bu hal kadınlar amacıyla de geçerlidir. Eğer cinselliğin ödülleri azaldıysa cinsel hayatınıza nasıl renk katabileceğinizi eşinizle konuşun.

7- Kaç saniyede sertleşmeye geçtiğiniz, bu sertleşmeyi ne kadar sürdürdüğünüz, bir gecede kaç kez sertleşme elde ettiğiniz mühim veriler. Fakat cinsellik yalnızca bu rakamlardan oluşmuyor. Önemli olan sıkıntısız olarak sertleşmeyi elde etmeniz, ilişkinin sonuna kadar sürdürebilmeniz ve bunu yapar iken de eşinize de beğeni vermenizdir. Eğer cinsel isteksizlik, sertleşme sağlamada-sürdürmede güçlük, aşırı erken-aşırı geç boşalma, cinsel ağrı gibi bir problem yaşıyorsanız yardım alın. Böyle problemler yoksa skora değil keyfe odaklanın.

8- 2021’de çift olarak kendinize altın geceler armağan edin. Cinselliğe sizi hem zihnen hem de ruhen hazırlayacak bir hazırlık yapın. Romantik bir akşam yemeği, etkileşim ve keyif dolu bir sohbet, beraber alınan bir duş, karşılıklı masaj ve daha pek çok hazırlıkla altın gecelerde daha tatminkar bir cinsellik ritüeli oluşturabilirsiniz. Altın gecelerin uygun rakamı 10-15 günde aniden az olmamalı.

9- Mevsiminde, katkı bulunmayan ve kalori denetimli beslenmek cinsel sağlığa faydalıdır. Bu sene daha çok kuşkonmaz, balık, soğan-sarımsak, avokado, roka, acı biber, tarçın-vanilya, zencefil, karanfil, hardal yiyin. Meyvelerden ananas, üzüm, nar, incir ve karpuzu çok tüketin.

10- Uyku problemleri sertleşme problemleri tehlikesini nerdeyse yüzde 40 arttırıyor. Bu sene uyku apnesi gibi uyku problemlerini çözün. Hem de unutmayın, yatağa uykunuz geldiği zaman değil, enerjik hissettiğinizde gider iseniz seks başarınız çok daha yüksek olacaktır.

11- Prostat enfeksiyonları, prostat büyümesi ya da daha kötüsü kanseri erkeklerde en sık görülen sıhhat problemleri arasında. Bu sene prostatı unutmayın. 40’lı yaşlardan itibaren her erkeğin bir prostat denetimünden geçin.

Ana Sayfa