Rehber

MEMEDER’DEN PEMBE FESTİVAL

Lazy

02A16D46 C5Fa 4Ba9 818E 121F948Aceae Untitled 1

MEMEDER 2007 yılında kurulmuş olup, göğüs kanseri ile ilgilenen araştırmalar yapan bilim adamları, hastalık tanısı almış bayanlar ve hasta yakınlarından oluşan toplumsal, bilimsel ve kamuya faydalı bir dernektir. Emelleri, Türkiye’de göğüs kanserinin erken tanısı, taraması ve tedavisi için gerekli olan projeleri üretmek, toplumu göğüs sıhhati ve hastalıkları hakkında bilgilendirmek, göğüs kanserli hastalara toplumsal, bilimsel ve ruhsal istikametten takviye olmak, bu hedefle toplumsal, bilimsel içerikli toplantılar, konferanslar düzenlemek olarak sıralanabilir.

PEMBE ŞENLİK 8 EKİM CUMARTESİ GÜNÜ GERÇEKLEŞİYOR

1992 yılından itibaren tüm dünyada Ekim ayı Göğüs Kanseri Farkındalık Ayı olarak kabul ediliyor. Farkındalık aktiflikleri ile bayanların göğüs kanserine dikkatini çekmek, bilgilerini artırmak ve MEMEDER üzere kamuya faydalı dernek ve sivil toplum kuruluşlarına dayanak sağlamayı amaçlanıyor. Bu doğrultuda, kurulduğu 2007 yılından itibaren Ekim ayında farkındalık ve bilinçlendirme toplantıları ve Pembe Şenlikler düzenleyen MEMEDER, Covid 19 pandemisi nedeniyle son iki yıldır yüz yüze yapılamayan şenlik ve aktiflikleri bu yıl 8 Ekim Cumartesi günü İstanbul Florence Nightingale Hastanesi’nde gerçekleştiriyor.

Pembe Şenlik, bayanlara göğüs kanseriyle gayrette yalnız olmadıklarını hatırlatmayı ve ömürlerinin bu yeni devrinde hayata daha umutla bakabilmeleri için ilham vermeyi amaçlıyor. Pembe Şenlik, iştirakçilerin yalnızca bilgi alacakları değil birebir vakitte toplumsal aktiviteler sayesinde his alışverişi de yapabilecekleri müspet ve güç dolu bir gün olacak.

İlgili Mesajlar