34 sonuçtan 1-20 arası gösteriliyor

Kadın Siyah Jartiyer Çorap-80846S

78.00

Efantazi Standart Düz Jartiyer Çorabı

28.80

Merry See Jartiyer Çorabı MS7999

111.09

Jartiyer Çorabı

Jartiyer çoraplar, tarihte farklı bir amaç için ortaya çıkmış olsa da, günümüzde seksi kadın aksesuarı olarak görülmeye başlanmıştır. Önceleri, çorapların tutturulmasını sağlayan lastik bağlar olan, fakat sonraları birer aksesuara dönüşen jartiyer çorapları, iç çamaşırları ve gelin takımlarıyla birlikte satılmaya devam edilmektedir.

Jartiyer Çorabı Çeşitleri

Jartiyer çorabı, çorapların tutturulmasını sağlayan fakat sonraları önemini yitirerek birer aksesuara dönüşen lastikli bağlara denir. İç çamaşırı ve gelin takımlarıyla beraber satılan bu çorapların ortaya çıkış amacı ise bugünkü kullanım amacından çok farklıdır.

Efantazi.com’daki fantazi aksesuar kategorisinde en çok tercih edilen Jartiyer çoraplar; bacağa, basene ve bele sıkıcı oturmuş olan kumaş bantlar olarak da bilinir. Çorap tutucu görevi olarak kullanılırken, ipek çorapların ortaya çıkışıyla kullanılmaya başlanmıştır. Çorap askısı olarak ta bilinen jartiyer çoraplar, hem erkek hem de kadınlar tarafından kullanılmıştır.

Günümüzde, fantazi bir jartiyer takım modelinin olmazsa olmazı olan jartiyer çoraplar, külotlu çoraplara göre daha sağlıklıdır. Jartiyer kategorisindeki bu jartiyer çorapların kullanımının zor olduğu ile ilgili inanışlara karşın kullanımı oldukça kolaydır.

Jartiyer Çorabı Modelleri

Jartiyer Çorabı modellerinde birçok renk ve model karşımıza çıkar.

Jartiyer çorabı modelleri şunlardır;

  • Yüksek bel modelleri
  • Düşük bel modelleri
  • Bel hizası modelleri
  • Geniş modeller

Bu modeller jartiyer çorap modelleri arasında yer alır.

Renk ve Kumaş bakımından jartiyer çorap modelleri hangileridir?

Renk ve Kumaş bakımından jartiyer çorap modelleri ise şunlardır;

  • Saten jartiyer çorap modeli
  • Pamuklu jartiyer çorap modeli
  • Dantelli jartiyer çorap modeli
  • Deri jartiyer çorap modeli

Bunlar gibi birçok çeşidi vardır.

Jartiyer çorabın kemer kısmı elastik kumaştan yapılabileceği gibi, kopçalı, cırtlı veya kancalı olacak şekilleri de vardır. Bu şekilde olanlarda ayar yapma imkanı da vardır. Jartiyer çorabın, ne çok sıkı olması ne de çok bol olması istenmemelidir. Rahatsız etmeyecek ve vücudu kesmeyecek biçimde ayar yapılmalıdır.

Jartiyer Çorabı Fiyatları

Jartiyer çorabı fiyatları, bedenine, kullanılan malzemesine, rengine, kumaşına göre değişmektedir. Ayrıca tek veya takım olarak alımına göre de fiyatları değişmektedir.

Jartiyer çorabı fiyatları, modellerin tek veya takım olmasına göre, tek jartiyer çorapları 7,89 liralık en düşük fiyattan başlarken, jartiyer takım modelleri ise 220 liraya kadar jartiyer fiyatları çıkmaktadır.