Rehber

Erken Boşalma Problemi Nasıl Çözülebilir?

Lazy

Erkek cinselliğinin özelliği nedir?

Erken Boşalma Problemi Nasıl Çözülebilir? Erkekler zaten aktif eşli cinsel yaşantıları başladığında boşalma vakitleri gerektiğince kısadır. Tek eşli ilişkilerde vakit ortamında bireyin boşalma vakitı uzar, yani boşalmasını denetleyebilir duruma gelir. Erkek cinselliğinin bir diğer özelliği ise boşalma yaşadıktan sonra, yeni bir cinsel birleşme amacıyla belirli bir vakte gereksinim duyulmasıdır.

Cinsel birleşmede ideal vakit nedir? Bunu neler etkiler?

Cinsel birleşmede makul vakit ayırt edici parametre olmasına karşın 8-10 dakika denilebilir. Bu bayanın orgazma olmasını da mümkün kılabilecek vakitdir. Tabi ki makul şartlarda bu vakit makuldur, yani tek eşle ve uzun vakitli ilişkide. Fakat; kaçamak ilişkiler, bireyin derli toplu bir temasının olmaması, sık eş değiştirmek, az cinsel birleşme sıklığı, kaygı bozuklukları, aşırı gerilimli yaşantı, eşler arasında uyumsuzluk, makul olmayan ortamlar gibi hallar, bu hali etkiler. Boşalma vakitı yeterli olan şahıslar bile bu gibi olumsuz hallerde boşalma vakitını denetleyemeyebilir.

Erken boşalma problemi yaşam sürdüren erkekler nasıl davranır?

Erken boşalma en sık cinsel problemdur. Neredeyse erkeklerin % 40’ında görülmektedir. Fakat bunu erkekler fazlalıkla bir problem olarak görmezler. Yalnızca erken boşalma problemuyla başvuru, yok denecek kadar azdır. Başka cinsel problemler ile başvurduklarında hal anlaşılır. Erken boşalma problemu yaşam sürdüren şahıslar, aynı gün ortamında aniden çok cinsel birleşme yaşayarak, vakitı uzatmaya çalışırlar. Bazıları ise erken boşalma korkusuyla sevişmeden, cinsel birleşmeye başlamak ister.

Çözüm arayışında hatalı yollar nelerdir?

Erken boşalma en sık rast gelinen cinsel problem olması, fakat bireylerin utanması ya da nereye başvuracaklarını bilmemeleri bu halde hatalı çareler peşinde koşmalarına namacıyla olmaktadır.

Bu sık rastlanan problem amacıyla ciddi bir piyasa oluşmuştur. İnternetin de yaygınlaşmasıyla birlikte sağlığı ciddi tehdit edebilecek hatalı çözümler ve saçma yollarla şahıslar sömürülmektedirler. Bunların başında geciktirici spreyler gelmektedirler. Geciktiriciler penisi uyuşturarak cinsel hazzı azaltmaktadırlar ve birtakım durumlarda kadınlarda sıhhat problemlerına namacıyla olmaktadırlar.

Merdiven altı oluşturulan ilaçlar, bitkisel ilaçlar bu problemle alakalı gerektiğince yoğun satılmaktadırlar. Bunların içersinde insan sağlığını tehdit eden ve içeriği bilinmeyen kimyasal maddeler bulunabilmektedir.

Bazıları ise cinsel birleşme evvel birtakım antidepresan ilaçlar kullanarak gecikmeyi sağlamaktadırlar, fakat bu tür ilaçlar cinsel hazzı azaltmaktadırlar.

Erken boşalma probleminde neler yapmalı?

Erken Boşalma problemunda ilk olarak tecrübeli bir psikiyatristten yardım alınmalıdır. Çiftin birlikte tedaviye katılımı daha makuldur. İlaç kullanmadan tedavi edilmesi esastır. Zaten bireyin her cinsellik evveli ilaç kullanması, ya da geciktirici sprey kullanması cinselliğin doğasına makul değildir. Erken boşalma, oluşturulan cinsel tedavi/terapilerle 8-12 seansta ilaç kullanmadan, kalıcı olarak çözülebilmektedir.

Ana Sayfa