Rehber

EĞRELTİ OTUNDAN İLHAMLA: ROYAL FERN

Lazy

7034Cc68 F5B6 4F47 8Cb8 0C2De2D61065 Watch%20Pink%20Receipt%20Copy 1%20(1)

Eğrelti otu, şiddetli iklim değişikliklerine ve doğal afetlere direnerek 400 milyon yıldan fazla bir müddettir bu gezegende var oluşunu sürdürmeye devam etmiştir. Lüks cilt bakım markası Royal Fern, bu mucizevi bitkiye kozmetik biliminin en ileri noktasında hayat veriyor.

İlhamını eğrelti otununu düzgünleştirici ve onarıcı gücünden alan Royal Fern’i, marka kurucusu ve ünlü dermatolog Dr. Timm Golueke ile konuştuk.

Royal Fern’in kurucusu Dr. Timm Golueke’ın mesleğinin dönüm noktaları ve uzmanlık alanları neler?
Almanya’da ve ABD’de dermatoloji okudum, cilt bakımına ve sağlıklı bir cilt elde etmek için en âlâ formüllere duyduğum ilginin kaynağı buradan geliyor.

2004 yılında Münih’te kliniğimi açtım ve birçok hastamın yanlış eser kullandığını fark ettim. Herkes bana “Cilt bakımı senin için çok değerli, neden kendi markanı yapmıyorsun?” diye sorup duruyordu. Sonunda 2015’te, onu eşsiz kılan özel patentli Royal Fern Complex formülasyonlu Royal Fern’i piyasaya sürmeyi başardım. Royal Fern’in dönüm noktası ise perakende kesimine birinci girişimiz New York’taki ikonik mağaza Bergdorf Goodman ile oldu.

400 milyon yıldan fazla bir müddettir bu gezegende var olan eğrelti otuna, kozmetik biliminin en ileri noktasında hayat verdiniz. Bu şık bitkinin muvaffakiyetinin sırrı nedir?
Eğrelti otu ( FERN) , hayatta kalma konusunda saygıdeğer bir ustadır. Her kıtada daima olarak yeni ömür alanlarını fethederken şiddetli iklim değişikliklerine ve doğal afetlere direnerek 400 milyon yıldan fazla bir müddettir bu gezegende var oluşunu sürdürmeye devam etmiştir. Her şeye karşın, UV radyasyonuna ve etraf kirliliğine karşı bile son derece sağlam, her daim yeşil kalmayı başarmıştır. Bu bitkinin sırrı, milyonlarca yıldır mükemmelleştirilen ve bitki hücrelerinin her birine ziyanlı çevresel faktörlere karşı inanılmaz direnç sağlayan kapsamlı bir muhafaza düzeneğine sahip olmasıdır.

65Ea9A9D 9F96 4990 939F 019B59816Bef 58Eb9B8D 33C5 4Dd3 Bf17 F995112A04A9
Royal Fern markası, okuduğunuz bir makaleyle başlayan ve eğrelti otunun tüm güçlerini keşfetmeye dayanan uzun bir bilimsel seyahatten doğdu. Ardındaki öykü nedir?
Kendi cilt bakım serimi yaratmaya karar verdiğimde, doğal bir temel bileşen etrafında bir çizgi oluşturmak, bilimi (dermatoloji) ve doğayı eşleştirmek benim için kıymetliydi zira kliniğimde tam olarak bu türlü çalışıyorum.

New York Memorial Sloan Kettering Kanser Enstitüsü’nün, eğrelti otunun hücresel DNA üzerindeki kollayıcı tesirini ortaya çıkaran ve eğrelti otlarının üstün bir anti-enflamatuar ve yaşa meydan okuyan kompleks olarak statüsünü yükselten bir çalışmasına rastladım. Mevzunun derinliklerine indim ve cildimiz için de fevkalâde yararlarını buldum. Bir biyokimyagerle ortak çalışma yaptık ve daha da verimli hale getirebilmek ismine için eğrelti otu özlerini öbür etkin hususlarla birleştirdik. Buna ek olarak, cilde sürdürülebilir bir Royal Fern Kompleksi tedariği sağlamak için en uygun lipozom teknolojisini belirledik.

Marka, tüm cilt bakım gereksinimlerini karşılayabilecek tek bir faal bileşen kompleksine sahip. Patentli Royal Fern kompleksinin içeriği nedir? Formüldeki pahalı bileşenlerin vazifeleri neler?
Patentli Royal Fern Kompleksi aşağıdaki bileşenlerden oluşuyor:
• FERN ÖZÜ:Cildi kirleten faktörler ve UV radyasyonu üzere ziyanlı çevresel faktörlere karşı cildin direncini güçlendirir. Kolajen ve elastinin parçalanmasını önlemeye yardımcı olur. Kolajen üretimini uyarır. Hiperpigmentasyonu önlemeye ve azaltmaya yardımcı olur.
• YABAN GÜL YAĞI: Cildin yenilenmesi için dayanak olur.
• VOACANGA AĞACI YAĞI:Yüksek derecede anti-inflamatuar içerir.
• MİNERAL OKSİTLER:Cildin ziyanlı çevresel tesirlere karşı direncini dayanaklar.
• DENİZ İĞNE YAĞI: Cildi susuz kalmaya karşı müdafaayı hedefler. Cildin nem bariyerini yeniler.

Royal Fern, cilt sıhhati konusunda neler vadediyor? Fern ekstraktlarını bu kadar özel yapan nedir?
Royal Fern eserlerinin temel maksadı sağlıklı, parlak ve istikrarlı bir cilt sağlamaktır. En değerli kısım cildinizi güneş, kirlilik, mavi ışık üzere hür radikallerden korumaktır. Eğrelti otu sahip olduğumuz en güçlü antioksidanlardan biridir ve cildinizin yaşlanmasını önlemeye yardımcı olur.

E2168E31 B032 424C B9E4 Df940A3Fe237 A1622Dca 3E6D 4888 A750 C8Cafbe6A2B4
Royal Fern bünyesinde, ne çeşit eserler yer alıyor?
İhtiyacınız olabilecek her eseri, ferdî Royal Fern bakım rutininizi oluşturmak için sizlere sunuyoruz. Cilt temizleyici eserimiz ile başlayarak, serumlar, ampuller, kremler ve maskeden oluşan geniş bir yelpazemiz var. Saç bakım eserleri de sunuyoruz, çok yakında sağlıklı cilt ve saçı hücre boyutunda desteklemek için destek besinlerimizi piyasaya süreceğiz.

Bir dermatolog olarak, cilt bakımı için en temel tavsiyeniz ne olur?
Her şeyden evvel SPF 50 kullanın! Cildimizin yaşlanmasını önlemek için sahip olduğumuz en değerli şey bir güneş hamidir.

İkincisi teklifim ise cildiniz için hakikat eserleri bulmanız gerektiği. Az eser çoklukla daha tesirlidir. Her adımda çok fazla etkin maddeyi birleştirmeyin ve cildinizin muhakkak eserlere nasıl reaksiyon verdiğini dinleyin.

Son olarak bilhassa 35-40 yaşlarında ülkü bir cilt bakım rutini nasıl olmalıdır?
Temizlik en kıymetli adımdır! Cildinizi temizlemezseniz başka cilt bakım eserleriniz tesirli olmayacaktır. Daha sonra gün boyunca antioksidan içeren bir serum kullanın ve gün boyunca bir SPF kullanın.

Akşamları da temizleyin, cildiniz tolere edebiliyorsa bir retinol serumu kullanmaya başlayın ve haftada 2-3 sefer eksfoliye edin. Gece kremi ve göz kremi kullanın; ayda bir profesyonel yüz bakımına gitmeye itina gösterin.

İlgili Mesajlar