Rehber

Cinselliğin Mutluluğa Etkileri!

Lazy

Cinselliğin Mutluluğa Etkileri; Cinsellik, insanın doğasında vardır. Doğal olarak temasnin devamı amacıyla cinsellik mühim bir öğedir. Doyumlu bir cinsellik, doyumlu bir temas amacıyla vazgeçilmezdir.

Ancak yalnızca iyi bir cinsellik, sevinç amacıyla yeterli değildir. Kaçamak temaslerde de doyumlu bir cinsellik yaşanabilir. Hatta beklenin üstünde de olabilir. Bu hal sevinç üretmekten öte, yalnızca heyecan yapan bir haldur.

2-Mutlu olunmayan partner temaslerinde, ilk bozulan hal cinsellik alanıdır. Cinsellik, zaten yakınlığın doruğudur. Cinselliğin vazgeçilmezi olan çıplaklık; fakat itimat temasının bulunduğu yerde olası olmaktadır. Cinsel hayatın aktif olması da; bu unsurların yani, itimat ve yakınlığın devam ettiğini bize göstermektedir.

3-Çiftlerde mutluluğu artırmak, cinsellikle alakalı 10 öneri; Etraftan duyduğunuz doğru-yanlış verileri cinselliğinin amacıylae koymadan evvelce kesinlikle konuşun: Dünyada her insandan bir adet vardır. Genelde cinsellikle alakalı genel bulgular olsa da partnerinizin hoşlanıp hoşlanmadığını öğrenin.

4-Birbirinize açık olun: Eğer partnerinize hangi alanınızdan etkilendiğinizi söylemezseniz onun ön görü yapması gerektiğince zordur.

Evde de çekici olun: Birçok çift evde; ne giydiklerine, ne de makyajına ilgi eder. Birisini çekici bulmazsanız ya da birisine çekici olmazsanız, cinsellikte problemler başlayabilir. Şort, tişört, pijama çok da çekici değildir.

5-Cinsellik hep aynı yerde ve aynı saatte olmak mecburiyetinde değildir: Cinsellik illa yatak odasında olmak mecburiyetinde değildir. Başka alanlarda da, saatlerde de olabilir. Deneyin.

Fantezileri denemeye açık olun: Birbirinize fantezilerinizi anlatın. Bu gerektiğince seksi ve ayartıcı bir haldur. Bundan kaçınmayın.

6-Mutlaka temizliğe özen gösterin: Temiz olmayan, duş almayan, dişini fırçalamayan birisi çekici değildir.

Cinselliği yalnızca barışma ya da karşısındakine bir şeyi kabul ettirmek amacıyla yapmayın: Bazı şahıslar bir şeyi elde etmek amacıyla cinselliği kullanır. (Silah gibi) Bu odlukça tehlikelidir. Bir vakit sonra, karşı yönü cinsellikten uzaklaştırır.

7-Cinselliğin başlatılmasını karşı doğrultutan beklemeyin: Bazı çiftlerde cinselliğin başlatılması bir vazife gibi birisine verilmiştir. Bu ideal değildir. Başlatan doğrultu; bir vakit sonra, cinsel olarak istenilip istenilmediğini anlayamaz. Her iki doğrultu da, cinselliği başlatmalıdır.

8-Alelacele, özensiz, cinsellik yaşamayın: Cinsellik iki yönün da beğeni aldığı bir haldur. Cinselliğe vakit ayırın. Cinsel temasnin vakitını uzatın.

Cinsellikte kesinlikle ön sevişme vakitını uzatın: Ön sevişme vakitının uzunluğu, partnerlerin daha çok beğeni almalarını sağlar. Her iki yönün orgazmını kolaylaştırır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.