Rehber

Cinsel Gücü Artıran Besinler! Cinsel Güç Doğal Yollarla Nasıl Artırılır?

Lazy

“Sağlıklı bir cinsel hayat amacıyla en mühim etkenlerden biri kuşkusuz sıhhatli beslenmedir. Besleyici bir diyet, fiziksel aktivitelerin ve duygusal durumun yanısıra cinsel kuvveti natural yolla artırmanızda gerektiğince etkilidir. Peki, cinsel kuvveti artıran besinler nelerdir? İşte kadınlarda ve erkeklerde cinsel kuvvetin yükselmesinı gerçekleştiren o mucize yiyecekler…”

Cinsel kuvvetin yükselmesi, libidonun yükselmesi ve kan akışının düzenlenmesiyle doğru orantılıdır. Bunun yanısıra kuşkusuz spor gerçekleştirme ve kötü alışkanlıklardan uzak durmak gerekir. Sağlıklı bir cinsel dürtüye sahip olmak, fiziksel ve duygusal olarak sıhhatli hissetmekle bağlantılıdır, bu amaçla yediğiniz besinlerin cinsel hayatınızı güçlendirmede rol oynaması muazzam değildir. İşte sizlere cinsel kuvveti artıran besinler!

CİNSEL GÜÇ DOĞAL YOLLARLA NASIL ARTIRILIR?

Besleyici bir diyet, cinsel hayatınıza çoğu açıdan yarar sağlayabilir:

Libidonuzu çoğaltmak
Kan akışını ve kalp sağlığını iyileştirmek
Dayanıklılığınızı geliştirmek
Sebzeler ve yağsız proteinler yönünden varlıklı ve şeker ve doymuş yağ sahibi olan besinler yönünden düşük bir diyet yemek, metabolik belirti ve hormonal haller gibi libidonuzu etkileyen bozuklukların önlenmesine de yardımcı olabilir

Cinsel Gücü Artıran Besinler Cinsel Güç Doğal Yollarla Nasıl Artırılır
.

CİNSEL GÜCÜ ARTIRAN BESİNLER

Aşağıda paylaştığımız bu yedi gıda, libidonuzu artırabilecek ve genel sağlığınızı da iyileştirebilecek besinlerla doludur.

1. İstiridye

İstiridye çinko bakımından varlıklıdır. Yüksek çinkolu yiyecekler yemek, kan akışını ve hormon seviyelerini iyileştirmeye yardımcı olarak cinsel dürtünüzü artırabilir.

Çinko, testosteron seviyelerini düzenlemeye yardımcı bulunduğu amacıyla erkek doğurganlığında bilhassa mühim olabilir .

Eğer istiridye tercihiniz değilse, hayranı değilseniz, bunun yerine ıstakoz ya da yengeç deneyin. Her iki kabuklu deniz hayvanı türü de çinko yüklüdür.

Cinsel Gücü Artıran Besinler Cinsel Güç Doğal Yollarla Nasıl Artırılır


2. Beyaz ve kırmızı etler

Et ya da belirli amino asitler sahibi olan başka yiyecekleri yemek, cinsel hayatınızı iyileştirmeye yardımcı olabilir.

Sığır eti ve tavuk eti dahil olmak üzere detaylı yüksek proteinli besinler, kan akışını iyileştirmeye yardımcı olan bileşikler içerir, örneğin:

Karnitin
L-arginin
Çinko
Düzgün kan akışı, kadınlar ve erkeklerde cinsel cevap amacıyla çok mühimdir.

Yatak odasında bütün sistemlerin problemsiz fonksiyonuni gerçekleştirmesine yardımcı olmak amacıyla biraz hayvansal protein (kalp hastalığı tehlikesini artırmamak amacıyla ölçülü olarak) verin.

Cinsel Gücü Artıran Besinler Cinsel Güç Doğal Yollarla Nasıl Artırılır

3. Somon

Somon, kalp-sıhhatli omega-3 yağ asitlerine sahip olmasıyla bilinir .

Pembe etli balıkların yanı sıra sardalya, ton balığı ve pisi balığı da bedeninizi ve cinsel hayatınızı sıhhatli tutmada rol oynayabilir.

Omega-3’ler, bir incelemeye göre atar damarlarınızda plak oluşumunu önlemeye yardımcı olur. Bu durum, bedeninizdeki sıhhatli kan akışını teşvik eder.

Dolaşım düzeneğinin problemsiz çalışmasını sağlamak, cinsel fonksiyonu bozan birtakım hastalıkların tehlikesini azaltır.

Balıkaynı vakitte harika bir protein, B12 vitamini, D vitamini ve demir kaynağıdır. Hem de çinko içerir.

Kalbinizi ve bedeninizi sıhhatli tutmaya yardımcı olmak amacıyla, Besin ve İlaç İdaresi (FDA) haftada en az iki porsiyon balık almanızı öneririz.

Cinsel Gücü Artıran Besinler Cinsel Güç Doğal Yollarla Nasıl Artırılır

4. Kuruyemişler

Şeker yerine, bir avuç fındık ve kuruyemiş atıştırmayı deneyin.

Kaju fıstığı ve badem çinko ile doludur, bir dizi sıhhatli atıştırmalık ise kanınızın akmasını sağlamak amacıyla L-arginin içerir.

Hem de;

 • Ceviz
 • Kabak çekirdeği
 • Ay çekirdeği
 • Fevizler
 • Fındıklar
 • Yer fıstığı
 • Ceviz, omega-3 yönünden da varlıklı bulunduğu amacıyla iki kat yararlıdır.
 • Cinsel Gücü Artıran Besinler Cinsel Güç Doğal Yollarla Nasıl Artırılır

5. Elma

Elmalar, quercetin adı verdiği bir bileşik yönünden varlıklıdır . Bir tür flavonoid olan bu antioksidan, bir dizi sıhhat yararsı sunabilir.

Seks söz hususu bulunduğunda, quercetin şu konularda rol oynar:

Dolaşımı teşvik etmek
ED tedavisi
Prostatit semptomlarını yönetmek
Kadınlarda yüksek tansiyon, bilhassa yorgunluğa namacıyla oluyorsa, daha düşük libidoya ve sekse daha az ilgi duymaya namacıyla olabilir. Vajinaya daha düşük kan akışı, vücutlarının cinsel aktiviteye nasıl reaksiyon verdiğini etkileyebilir.

Genel olarak, genel sağlığınızı çoğaltmak ve cinsel hayatınızı sıhhatli tutmak amacıyla flavonoidler yönünden varlıklı bir diyet tercih etmelisiniz.

Flavonoidler yönünden varlıklı sıhhatli besinler şunları içerir:

Elmalar
Çilekler
Yaban mersini
Siyah üzüm
Kirazlar
Turunçgiller
Cinsel Gücü Artıran Besinler Cinsel Güç Doğal Yollarla Nasıl Artırılır

6. Pancar

Pancar , antioksidanlar ve vitaminler yönünden varlıklıdır ve rastgele bir diyete sıhhatli bir katkı sağlar. Hem de diyet nitratları da yüksektir, bu da cinsel hayatınızı artırmaya yardımcı olabilecekleri manasına gelir.

Diyet nitratları, kan akışını iyileştiren vazodilatasyon olarak tanınan bir proses olan kan damarlarını genişletir. Bunun kas kasılması üstünde yararlı etkisi vardır. Bu amaçla, birtakım sporcular performansı çoğaltmak amacıyla nitrat kullanır.

Pancar suyundan alınan diyet nitratlarının kan basıncını yönetmeye yardımcı olma ihtimalini öne sürülüyor. İncelemeciler bunun sıhhatli tansiyonu olan ve hipertansiyonu olan insanlara yarar sağlayabileceğini söylüyor.

Aynı mekanizmalar, kuramsal olarak, genel olarak kalp sağlığınızı iyileştirirken, seks esnasında kan akışını ve dayanıklılığı artırmaya da yardımcı olabilir.

Nitrat bakımından yüksek başka besinler şunları içerir:

 • Ispanak
 • Roka, füze olarak da bilinir
 • Tere
 • Marul
 • Kereviz
 • Turp